نگاریــــن

 • تعمیر دوربین
 • تجهیزات
 • سینمایی
 • نمایندگی
 • فروشگاه

مشاوره در خرید دوربین

مشاوره در خرید دوربین

مشاوره در خرید دوربین

بزرگترین دغدغه ذهنی در زمان خرید دوربین (چه حرفه ای DSLR و چه خانگی COMPACT) انتخاب دوربین است. چه دوربینی بخرم؟ کدام دوربین بهتر است؟ خرید کدام دوربین به صرفه تر است؟ کدام دوربین مناسب شغل یا تحصیل من است و…. اینها سوالاتی است که ممکن است به ذهن هر خریدار دوربینی خطور کند، لذا مجموعه نگارین شیوه هایی برای اقدام به خرید شما عزیزاندر این مقاله لحاظ کرده است.

مطالب راهنمای خرید دوربین عکاسی به شرح زیر است:

 • بهتر است چه نوع دوربین هایی را بخرید؟

 • ویژگی های ضروری دوربین که باید به دنبالش باشید

 • ویژگی های اضافی

 • برندها

 • لنزها

 • تجهیزات

 • نرم افزار

 • از کجا دوربین بخرم

 • قیمت دوربین

 • ایده بزرگ

مشاوره در خرید دوربین

مشاوره در خرید دوربین

فرم درخواست مشاوره خرید دوربین


تماس و مشاوره فوری از طریق واتساپ

در این بخش از مقاله می خواهیم مهم ترین نکاتی که برای خرید دوربین عکاسی باید در نظر داشته باشید را مرور کنیم.

نوع دوربین

دوربین ها در هم ابعاد و شکل ها روانه بازار می شود و دوربینی برای شما بهتر است که نیازهای خاص شما را برآورده کند ، لذا اولین گام ، شناسایی نوع کلی دوربین شما می باشد. سه دسته اصلی وجود دارد : جمع و جور بودن ، قابل تعویض بودن لنز ،  SLR های دیجیتال.

دوربین های DSLR

این دوربین ها دارای دو بخش بدنه و لنز است. این دوربین آینه ای است و زمان عکاسی به شما اجازه می دهد تا از لنز آن را ببینید و تصویر درستی را عکاسی کنید. لنز آن ابل تعویض است  و نویزهای ناشی از نور کم و … را به شدت کنترل می کند. این دوربین ها برای عکاسی حرفه ای ساخته شده است و طبیعتا قیمت گران تری هم دارند.

 

دوربین های بدون آینه

دوربین های بدون آینه این روز ها بیشتر رواج پیدا کرده اند ، بدنه آنها کوچک است اما قابلیت تعویض لنز را دارد ، سبک تر از دوربین های معرفی شده در دسته قبلی هستند و در شرایط نور کم هم یک عکس قابل قبول ارائه می دهند.

 

دوربین های Compact

 دوربین های کامپکت ، سرعت کمتری نسبت به باقی دوربین ها دارند و لنز ها غیر قابل تعویض است. ابعاد کوچک و در اصطلاح جمع و جوری دارند و به راحتی می توان آن ها را حمل کرد. این دوربین ها نسبت به سایر دوربین های معرفی شده قیمت کمتر و مناسب تری هم دارند.

 

دوربین های Action

این دوربین ها  کوچک هستند و بیشتر برای ماجراجویی استفاده می شود. برای ثبت لحظات ورزشی و … بیشتر کارایی دارند و  امکان ثبت تصویر با فاصله زمانی را هم فراهم می کنند.

 

ویژگی های مهم در انتخاب دوربین عکاسی

قیمت

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در خرید دوربین عکاسی قیمت است ، زیرا شما به اندازه بودجه تان می توانند خرید کنید. از این رو یکی از نکات مهم در  مشاوره خرید دوربین عکاسی مطرح کردن هزینه ای که شما باید آن را بپردازید. بهتر است قبل از خرید هم قیمت های مندرج در سایت های اینترنتی فروش کالا و هم قیمت بازار را بررسی کنید و از صحیح بودن قیمت ها مطمئن شوید ، بازدید از سایت های فروش اینترنتی جهت اطلاع از جدیدترین تخفیف ها هم گزینه ای مناسبی است که توصیه می کنیم حتما آن را در نظر داشته باشید.

 

اندازه سنسور

یکی دیگر از نکات قابل توجه در خرید دوربین عکاسی ، اندازه سنسور است. هرچه سنسور بزرگتر باشد ، نتیجه بهتری حاصل می شود. سنسور های بزرگ نور و میدان دید بیشتری را فراهم کرده و در مقابل نویز تصویر را هم کمتر می کنند. البته سنسور در سرعت هم تاثیر گذار بوده و بزرگ بودن آن سرعت را هم افزایش می دهد.

 

فوکوس

فاکتور بعدی فوکوس دوربین است که اگر فوکوس یا تمرکز در یک دوربین وجود نداشته باشد عملا هیچ  فایده ای ندارد و در شناسایی سوژه مورد نظر شما با تشخیص ضعیف و نادرست نتیجه نامناسبی را فراهم خواهد کرد. لذا هرچه قدرت فوکوس دستگاه بیشتر باشد ، آن دوربین گزینه بهتری است.

 

بدنه دوربین

شنیدید گفته می شود ، فلان چیز مثلا گوشی خوش دست است ؟ این موضوع در خرید دوربین عکاسی هم تاثیر گذار است ، در نظر داشته باشید  ،خوش دست بودن دوربین ، داشتن بدنه مقاوم و محکم ، ابعاد مناسب و سبک بودن آن از نکات خیلی مهم است ، جون شما دوربین را می خرید تا همه لحظات تان را ثبت کنید و مسلما باید آن را همیشه همراه داشته باشید .پس از خریدن یک دوربین سنگین با ابعاد مناسب جدا خودداری کنید.

 

لنز دوربین

همانطور که می دانید و در قسمت های قبلی هم بیان شده است ، دو نوع لنز وجود دارد ، قابل تعویض و غیر قابل تعویض.

اگر قصد شما عکاسی حرفه ای است ، توصیه می کنیم حتما از دوربین هایی که لنز قابل تعویض دارند خریداری کنید.  اگر قصد دارید از صحنه های وسیع عکاسی کنید ، از لنزهای کمتر از 24 میلی متر یا سوپرواید استفاده کنید.

اگر برای تهیه عکس از گروهی از افراد ، یا صحنه هایی که خیلی گسترده نیستند می خواهید از این دوربین استفاده کنید ؛ ترجیحا از لنزهای واید ( 24 تا 35 میلی متر ) استفاده کنید. لنزهای معمولی که برای عکاسی پرتره استفاده می شود حدود 35 تا 85 میلی متر است و لنزهایی که برای عکاسی ورزشی و صحنه هایی که به بزرگ نمایی زیاد نیازمند هستند ، لنز زوم (85 تا 250 میلی متر) است.

 

مگاپیکسل

یکی از نکاتی که امروزه خریداران هنگام خرید دوربین عکاسی  ، به شدت به آن توجه می کنند ، مگاپیکسل دوربین است ، اما واقعیت این است که این موضوع چندان هم اهمیت ندارد چون عکسی که شما خروجی خواهید داشت و ابعاد آن بیشتر تاثیر گذار است و چاپ های خیلی بزرگ نیاز به مگاپیکسل زیاد دارند تا کیفیت آنها حفظ شود.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. خط مشی کوکی

محتوا محافظت می شود. تابع راست کلیک غیرفعال است.